Inimene sõjakeerises – raskustega toimetulek

Ettetellimisel
VR Tallinn 1939/44

Meie haridusprogrammide valikusse on lisandunud uus programm koostöös vaid mõnesaja meetri kaugusel tegutseva Vabamuga. Haridusprogramm ühendab endas virtuaalsed ajarännakud ja muuseumitundi Vabamus, mis kõneleb sõja mõjust üksikisikule.

 

Virtuaalreaalne ajarännak VR Tallinn 1939/44 viib kõigepealt aega enne Teist maailmasõda ja tutvustab eluolu Tallinnas. Läbi VR prillide saab ruumiliselt, värviliselt ja interaktiivselt kogeda, kui ilus oli linn enne Teist maailmasõda. Ajaloolaste poolt kokku pandud audiogiid, tutvustab väikese riigi suure pealinna lugu. Virtuaalrännaku teine osa viib Saksa okupatsiooni aega, mille osaks on ka Nõukogude lennuväe rünnak Tallinnale ning märtsipommitamise tagajärjed linnale.

 

Programm jätkub Vabamus, kus uuritakse elulugude kaudu, milliseks võis ja võib kujuneda inimese elusaatus sõjakeerises ning karmi käe poliitika all. Miks otsustasid ja otsustavad paljud kodumaalt lahkuda? Kes jäid ja jäävad? Kes viidi ära sunniviisiliselt? Milliseid valikuid tuli teha noortel minevikus ja milliseid tuleb teha tänapäeval? Me teeme ka enda elus iga päev lihtsamaid või raskemaid valikuid, mis võivad jäädavalt meie elusaatust mõjutada. Ent kuidas oli meie esivanematega? Milliseks kujunes nende elusaatus? Millised olid või ei olnud nende valikud?

 

Ühine programm annab hea ülevaate Tallinna saatusest Teises maailmasõjas ja õpetab mõistma inimeste valikuid sõjakeerises, kes kõigele vaatamata raskustega toime tulevad.

 

Virtuaalsed ajarännakud algavad Vabaduse väljaku tunnelist (Vabaduse väljak 9) ja lõppevad Vabamus (Toompea 8b).

Kaks programmi koos tellides on soodustus kokku 5€.


Sihtrühm:
III kooliaste ja gümnaasium
Keeled: eesti keel
Kestus: 3h (90 min + 90 min)
Osalejate arv: 25
Tellimine: info@blueray.ee või 5343 9526
Tasumine: tasuda on võimalik mõlema programmi eest eraldi, kas kohapeal või arve alusel.