3 vihjet Ida-Viru virtuaalreaalsete elamuste külastamiseks

Ida-Virumaa on tuntud Seiklusmaana, aga kas teadsid, et siin on ka kõige rohkem elamusi, mida palja silmaga ei näe?

Virtuaalreaalsuse suurepärane omadus on laiendada meie taju ja pakkuda arusaamist. Kuigi virtuaalreaalsust seostatakse esmajoones mängutööstusega, on sellel üha kasvav potentsiaal ka hariduse- ning kultuurivaldkonnas. Virtuaalreaalsuse abil  saab reisida läbi ruumi ja aja ning just seda tasub kultuurihuvilistel külastajatel Ida-Virumaalt otsida.

I vihje: Mine ajarännakule koos VR Historyga

Ida-Virumaa esimene virtuaalreaalne ajarännak „VR Toila 1938“ tutvustab Toila Oru lossi ja selle elanike lugude kaudu ka Eesti Wabariigi saatust. Külastajate seas kiiresti omaks võetud ajarännak sai juba teisel tegutsemisaastal järje ning tänavu juulis avatakse järjekorras juba kolmas virtuaalreaalne rännak alapealkirjaga „Oru lossi sisemine ilu“. Viimase rännaku rosinaks on taastatud keldrikorrus koos Eesti toa, aiasaali ja baariga. Ajarännak virtuaalses Oru lossis on nüüd nagu päris, sest lossis saab ise ringi liikuda. Ühtlasi on Oru lossi näol tegemist hoonega, mis on Eesti virtuaalreaalselt kõige terviklikumalt taastatud maja.

Unustamatu meeleline kogemus uhke lossi ilust ja hiilgusest ootab Oru pargis!

Rohkem infot: VR Toila 1938

II vihje: Alusta Eesti ala ajaloo algusest

On vaja küllaltki palju kujutlusvõimet, et ühes põldude keskel asuvas künkas näha järvesaart. Just selline lihtne küngas avaneb külastajale täna Eesti kuulsaimas kiviaegses asulas Kunda Lammasmäel. Lammasmäel ulatub elutegevus ligi 10 000 aasta taha. Arheoloogid ütlevad, et seal asub kiviaeg otse taldade all. Kui soovid olla hetkes, mil saare ümber laius muinasjärv, pead astuma virtuaalreaalsesse minevikku.

Rohkem infot: Lammasmäe Puhkekeskus

 

III vihje: Tutvu Vana Narva uue eluga

Kui tavapäraselt räägime Märtsipommitamisest Tallinna kontekstis, siis tegelikult pommitas Nõukogude Liidu lennuvägi 1944. aasta märtsis lisaks Tallinnale ka Tartut, Pärnut ja Narvat. Neist viimases pommitas Nõukogude lennuvägi puruks suure osa Narva vanalinna ehitistest. Teise maailmasõja eelse Narva vanalinnaga saabki tutvuda vaid virtuaalselt.

Rohkem infot: Visit Narva

 

Õlekõrs: Söö maitsvalt, söö reaalselt

Kui kultuurilooga tutvumine kosutab vaimu, siis keha vajab ikka maitsvalt tehtud reaalset sööki. Aga miks ei võiks söök olla aja puudutusega? Toila SPA Hotelli restoran Mio Mare pakubki 1930. aastate piduliku maitseelamust koos muusikalise üllatusega. Sel hooajal on eripakkumise menüüs:

Salat värskete kartulite ja marineeritud räimefileega, nõrutatud hapukoor, marineeritud minipeet

Üle küpsetatud seafilee seente ja sibulatega, värske soolakurk, grillitud köögiviljad, rohelise sibula kaste

Kohupiimavaht karamell leiva ja marjadega

Telli koos virtuaalse ajarännakuga: Rännak president Pätsi radadel piduliku ajastu maitseelamusega

Kohtumiseni Seiklusmaal!