Koolidele

Virtuaalreaalsusel (VR) põhinevad haridusprogrammid pakuvad harivat ja elamuslikku tagasivaadet möödunud aegadele. Programmi muudab unikaalseks uudne lähenemine, mille abil tutvustatakse unustatud ehitisi ja hooneid samades paikades, kus need kunagi asusid. Õpilased kogevad linnaruumis või maastikul aset leidnud muutusi erinevate vaatepunktide vahel rännates ning saadud kogemust vahetult tänase keskkonnaga võrreldes. Sellist lahendust pole Eestis ja lähiriikides varem kasutatud.

Meie virtuaalreaalsete ajarännakute näol on tegemist uuendusliku ja moodsa lahendusega ajalootundide põnevamaks muutmiseks. Rännakud Eesti eri paikadesse ühendavad ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse tundide kesksed teemad ja lõiminguvõimalused ning pakuvad teadmisi eesti lähiajaloo poliitilistest sündmustest, mida käsitletakse ka põhikooli ainekavas.

Ettevõtte tuumiku moodustavad Tartu Ülikooli vilistlastest ajaloolased, kelle sügavutiminev ja põhjalik arhiivitöö tagab, et kujutatud vaated ning kirjeldused vastavad ajaloolisele tõepärasusele ja pakuvad teadmisi, mida tavapärastest õpikutest ja aimekirjandusest ei leia. Ajarännakud on ideaalne vahend õppetöö elavdamiseks, võimaldades kogeda nüüdseks hävinud paiku. Audiogiidi tõlge üheksas erinevas keeles pakub täiendava võimaluse siduda õppekäik näiteks mõne võõrkeele ainetunniga.

PRAKTILINE INFORMATSIOON

HARIDUSPROGRAMM SISALDAB

 • Virtuaalset ajarännakut
 • Meeskondlikku ajas ja ruumis orienteerumist
 • Töölehte või mängijate seadmes QR-koodiga avanevat mängu
 • Juhendajat

HEA TEADA

 • Kestus ~90 minutit
 • Virtuaalreaalsed ajarännakud kuuluvad Kultuuriministeeriumi Kultuuriranitsa toetusmeetme alla. Loe rohkem: MUUSEUMID
 • Programm sobib kõigile kooliastmetele ja toimub õuesõppe vormis. Talvel on võimalus viia programm läbi siseruumides. Vajadusel kaasa vihmavarjud.
 • Proovile pannakse orienteerumis- ja kaardilugemisoskus, juhtimisoskus ning nutikus
 • Klassi saatvale õpetajale on ajarännak tasuta
 • Kokkuleppel saab tellida kooli kohapeale

VIRTUAALNE AJARÄNNAK VR Tallinn 1939/44 

 • Haridusprogramm Üks linn, kolm ajastut – õppeprogramm põhineb virtuaalreaalsel ajarännakul VR Tallinn 1939/44 ja tutvustab Eesti lähiajalugu ühe linna ja tänava kaudu.

Maksimaalne arv: 80 õpilast, aga jagame grupi väiksemateks rühmadeks 

 • Inimene sõjakeerises – raskustega toimetulek VR History ja Vabamu ühisprogramm III kooliastmele ja gümnaasiumile

Programm ühendab endas virtuaalsed ajarännakud ja programmi Vabamus, mis kõneleb sõja mõjust üksikisikule. Virtuaalne ajarännak VR Tallinn 1939/44 viib kõigepealt aega enne Teist maailmasõda ja tutvustab Tallinna Harju tänava ajalugu. Läbi VR prillide saab ruumiliselt, värviliselt ja interaktiivselt kogeda, kui ilus oli Tallinn enne Teist maailmasõda. Ajaloolaste poolt kokku pandud audiogiid, tutvustab Tallinna hoonete, äride ja kohvikute ajalugu. Virtuaalrännaku teine osa viib Saksa okupatsiooni aega, mille osaks on Nõukogude lennuväe rünnak Tallinnale ning märtsipommitamise tagajärjed Harju tänavale aastal 1944-1946.

Pärast virtuaalrännakuid on soovi korral lõunapaus omal käel.

Programm jätkub Vabamus (Toompea 8b), kus uuritakse elulugude kaudu, milliseks võis ja võib kujuneda inimese elusaatus sõjakeerises ning karmi käe poliitika all. Miks otsustasid ja otsustavad paljud kodumaalt lahkuda? Kes jäid ja jäävad? Kes viidi ära sunniviisiliselt? Milliseid valikuid tuli teha noortel minevikus ja milliseid tuleb teha tänapäeval? Me teeme ka enda elus iga päev lihtsamaid või raskemaid valikuid, mis võivad jäädavalt meie elusaatust mõjutada. Ent kuidas oli meie esivanematega? Milliseks kujunes nende elusaatus? Millised olid või ei olnud nende valikud?

Ühine programm annab hea ülevaate Tallinna saatusest Teises maailmasõjas ja õpetab mõistma inimeste valikuid sõjakeerises, kes kõigele vaatamata raskustega toime tulevad.

KESTUS: 3 tundi (1,5h + 1,5h)
ALGUS:
VR History ruumid jalakäijate tunnelis (Vabaduse väljak 9)
MAKSUMUS:
25 eurot
TASUMINE:
tasuda on võimalik mõlema programmi eest eraldi, kas kohapeal või arve alusel.
BRONEERIMINE: info@blueray.ee, 5343 9526

 

VIRTUAALNE AJARÄNNAK VR Toila 1938 

 • Haridusprogramm Mina Oru lossis – õppeprogramm põhineb esimesel ajarännakul Toila-Oru pargis ja lossis. Rõhuasetus on lossi rajamisel Grigori Jelissejevi poolt ning hoone renoveerimisel president Konstantin Pätsi suveresidentsiks.
 • Haridusprogramm Mina presidendi jälgedes – õppeprogramm põhineb ajarännaku „VR Toila 1938“ järjel Kadunud hiilguse jälgedes ning keskendub presidendi eluolule suveresidentsis.
 • Haridusprogramm Erikülalised Oru pargis – Kaunis Pühajõe ürgorus asuv Oru park pakub silmailu, avastamisrõõmu ja eri ajakihtidest pärit üllatusi. Pakume virtuaalse ajarännaku järel vahvat seiklust, mis teeb teid tuttavaks eriliste külalistega – nii siinse kohaga seotud eriliste inimeste kui ka pargis kasvavate eksootiliste taimedega.

Maksimaalne arv: 34 õpilast (suuremate gruppide puhul palun kirjutage meile ja täpsustame kestust)

 

 

VIRTUAALNE AJARÄNNAK VR Tartu 1913 

 • Mina minevikus – õppeprogramm põhineb virtuaalreaalsel ajarännakul VR Tartu 1913 ja tutvustab Tartu linnaruumis, täpsemalt Kaarsilla ümbruses, toimunud muutusi.

Maksimaalne arv: 22 õpilast (suuremate gruppide puhul palun kirjutage meile ja täpsustame kestust)

 

Täpsustavad küsimused ja broneeringud

E-post: info@blueray.ee

Telefon: +372 5343 9526

 

TAGASISIDE

 
Tiina Rantanen

Tiina Rantanen

VR Toila 1938 visitor

Toilan läpi kiemurtelevan Pühajoen alkulaaksossa sijaitsee Orun puisto. Yksi Venäjän rikkaimmista kauppiaista, Grigori Jelissejev, rakennutti sinne vuonna 1899 linnamaisen palatsin. Kolme virolaista tehtailijaa ostivat sen 1930-luvulla ja lahjoittivat kesäasunnoksi presidentti Konstantin Pätsille. Toisessa maailmansodassa rakennus kuitenkin tuhoutui.
Pääsimme virtuaalilasien avulla tehtävälle aikamatkalle heinäkuuhun 1938 eli kierrokselle presidentin kesäasuntoon ja puistoon - juuri sellaisena, kuin mitä se tuolloin näytti sisältä ja ulkoa.
Suomeksi ääniopastetun ja useita katselupaikkoja käsittävän kävelykierroksen kesto on 30 min.
Kyseessä on ”Viron Kultaranta.”

Julia Anne Nigrini

Julia Anne Nigrini

VR Tallinn 1939/44 visitor

Amazing a definite to do on next trip . Well done team!

M. V.

M. V.

VR Toila 1938 külastaja

Mulle ikka väga meeldis tänane Oru pargi külastamine ja ajarännak. Olekski jäänud sinna aastasse 1938. Nii ilus oli loss ja loodus. Kõik need linnud ja liblikad, nagu muinasjutt. Samas ka väga huvitav, sain palju targemaks. 🙂 Suur tänu ja kummardus elamuse eest!

S Storfoten

S Storfoten

VR Toila 1938 visitor

VR-opplevelsen ga også en påminnelse om hvor destruktiv andre verdenskrig var for Estland, med all sin ødeleggelse av estiske byer og bygninger med all dens historie. Håper vi en gang i fremtiden kan oppleve at ORU CASTLE blir gjenoppbygget i all sin historiske prakt.

Ольга Ларионова

Ольга Ларионова

Narva Keeltelütseumi õpetaja

Спасибо Вам огромное! Обе группы просто в восторге от того, что узнали и увидели.

A. Sooniste

A. Sooniste

Tartu Katoliku Hariduskeskuse sotsiaalainete õpetaja

Pilti saja aasta tagusest Tartust saatis info, mis selgitas tollast olustikku ning pakkus originaalset ajaloolist informatsiooni, mida tavapärastest õpikutest ja aimekirjandusest ei leia. Õpilased said väga intensiivse, põneva ja autentse ajalookogemuse ning hakkasid kohe mõtlema ka, mida sellise virtuaalreaalsuse loomiseks teha on vaja: uurida arhiivimaterjali, taasluua ajaloolist keskkonda ja see 3D-modelleerida.

Rimmo Raudsepp

Rimmo Raudsepp

VR Toila 1938 visitor

Next level attraction of taking you back in time and seeing how the place looked like in 1938. Very amazing, took our breath away. Recommend highly. You put VR googles on, visit points and can see the recreational side of how it used to be plus historic speach. Customer service very polite , tour lastas 30min. Keep it up.

Kristiin Roosmäe

Kristiin Roosmäe

VR Tartu 1913 külastaja

I highly recommend going and admiring Tartu in 1913! Very cool thing!

etEstonian