Koolidele

VR-il põhinevad haridusprogrammid pakuvad harivat ja elamuslikku tagasivaadet möödunud aegadele. Programmi muudab unikaalseks uudne lähenemine, mille abil tutvustatakse unustatud ehitisi ja hooneid samades paikades, kus need kunagi asusid. Õpilased kogevad linnaruumis või maastikul aset leidnud muutusi erinevate vaatepunktide vahel rännates ning saadud kogemust vahetult tänase keskkonnaga võrreldes. Sellist lahendust pole Eestis ja lähiriikides varem kasutatud.

PRAKTILINE INFORMATSIOON

HARIDUSPROGRAMM SISALDAB

 • Virtuaalset ajarännakut
 • Meeskondlikku ajas ja ruumis orienteerumist
 • Töölehte või mängijate seadmes QR-koodiga avanevat mängu
 • Juhendajat

HEA TEADA

 • Kestus ~90 minutit
 • Proovile pannakse orienteerumis- ja kaardilugemisoskus, juhtimisoskus ning nutikus
 • Programm sobib kõigile kooliastmetele ja toimub õuesõppe vormis (vajadusel kaasa vihmavarjud)
 • Klassi saatvale õpetajale on ajarännak tasuta
 • Kokkuleppel saab tellida kooli kohapeale
 

AJARÄNNAK „VR Toila 1938“ ÕPPEPROGRAMMID

 • „Mina Oru lossis“ – õppeprogramm põhineb esimesel ajarännakul Toila-Oru pargis ja lossis. Rõhuasetus on lossi rajamisel Grigori Jelissejevi poolt ning hoone renoveerimisel president Konstantin Pätsi suveresidentsiks.
 • „Mina presidendi jälgedes“ – õppeprogramm põhineb ajarännaku „VR Toila 1938“ järjel „Kadunud hiilguse jälgedes“ ning keskendub presidendi eluolule suveresidentsis.
 • „Erikülalised Oru pargis“ – Kaunis Pühajõe ürgorus asuv Oru park pakub silmailu, avastamisrõõmu ja eri ajakihtidest pärit üllatusi. Pakume virtuaalse ajarännaku järel vahvat seiklust, mis teeb teid tuttavaks eriliste külalistega – nii siinse kohaga seotud eriliste inimeste kui ka pargis kasvavate eksootiliste taimedega.
Maksimaalne arv: 35 õpilast (suuremate gruppide puhul palun kirjutage meile ja täpsustame kestust)

 

 

AJARÄNNAK „VR Tartu 1913“ ÕPPEPROGRAMM

 • „Mina minevikus“ – õppeprogramm põhineb ajarännakul „VR Tartu 1913“ ja tutvustab Tartu linnaruumis, täpsemalt Kaarsilla ümbruses, toimunud muutusi.
Maksimaalne arv: 23 õpilast (suuremate gruppide puhul palun kirjutage meile ja täpsustame kestust)

 

 

AJARÄNNAK „VR Tallinn 1939/44“ ÕPPEPROGRAMM

 • „Mina Harju tänaval“ – õppeprogramm põhineb ajarännakul „VR Tallinn 1939“ ja tutvustab Harju tänaval toimunud muutusi.
Maksimaalne arv: 80 õpilast

 

 

Täpsustavad küsimused ja broneeringud

E-post: info@blueray.ee Tel: 5343 9526

TAGASISIDE

Ольга Ларионова

Ольга Ларионова

Narva Keeltelütseumi õpetaja

Спасибо Вам огромное! Обе группы просто в восторге от того, что узнали и увидели.

A. Sooniste

A. Sooniste

Tartu Katoliku Hariduskeskuse sotsiaalainete õpetaja

Pilti saja aasta tagusest Tartust saatis info, mis selgitas tollast olustikku ning pakkus originaalset ajaloolist informatsiooni, mida tavapärastest õpikutest ja aimekirjandusest ei leia. Õpilased said väga intensiivse, põneva ja autentse ajalookogemuse ning hakkasid kohe mõtlema ka, mida sellise virtuaalreaalsuse loomiseks teha on vaja: uurida arhiivimaterjali, taasluua ajaloolist keskkonda ja see 3D-modelleerida.

Kristiin Roosmäe

Kristiin Roosmäe

VR Tartu 1913 külastaja

I highly recommend going and admiring Tartu in 1913! Very cool thing!

Rimmo Raudsepp

Rimmo Raudsepp

VR Toila 1938 külastaja

Next level attraction of taking you back in time and seeing how the place looked like in 1938. Very amazing, took our breath away. Recommend highly. You put VR googles on, visit points and can see the recreational side of how it used to be plus historic speach. Customer service very polite , tour lastas 30min. Keep it up.

etEstonian